Piknik Przyjaźni zorganizowano na skwerze przy Urzędzie Gminy w Więcborku. Impreza skierowana była do rodzin opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi z terenu miasta i gminy Więcbork. Przygotowane atrakcje pozwoliły gościom atrakcyjnie spędzić czas.
W tym roku uczestników spotkania przywitało Bractwo Rycerskie Herbu „Tur” z Chojnic, którzy przygotowali dla gości cały blok zabaw plebejskich. Każdy mógł postrzelać z kuszy, rzucać podkową, zatańczyć średniowieczne tańce i obejrzeć walki wojów.
Na najmłodszych czekał zamek dmuchany, trampolina, konkurencje sprawnościowe i malowanie twarzy. Ciekawostką tego dnia było stoisko, gdzie przez chwile można było znaleźć się w bańce mydlanej. Zebranych zabawiał zaproszony klaun Mietek. Ogromna pluszowa słonica sprawiła, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Na bardziej odważnych czekał podnośnik udostępniony przez Powiatową Straż Pożarną z Sępólna Krajeńskiego. Podczas imprezy Komenda Powiatowa Policji z Sępólna Krajeńskiego prezentowała sprzęt policyjny. Najmłodszym najbardziej podobały się pistolety i zakuwanie w kajdanki. Dla smakoszy poczęstunku piknikowego przygotowano przepyszny bigos i grochówkę z wkładką, ciasta, słodycze, popcorn, watę cukrową oraz napoje.
Finansowanie imprezy wsparli lokalni przedsiębiorcy, tj. PKO, Bank Polski Spółka Akcyjna, Regionalny Oddział Detaliczny w Bydgoszczy, Bank Spółdzielczy w Więcborku, Cukiernia „U Ignaca” w Więcborku oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy tut. ośrodku.
Nadmienia się, że Gmina Więcbork została zgłoszona do udziału w Ogólnopolskiej Kampanii „POSTAW NA RODZINĘ”, w ramach, której w okresie VIII-X/2010 w całej Polsce odbywały się różnorodne wydarzenia promujące aktywność na rzecz rodziny. Hasła kampanii promowane były również na Pikniku. Wraz z Gminą Więcbork tut. ośrodek zorganizował stoisko promocyjne, rozdawano ulotki i gadżety promujące Gminę i idee Kampanii.
Piknik był elementem przedsięwzięcia pt. „WSPIERAJmy siebie – cykliczne imprezy integracyjne dla osób niepełnosprawnych” współfinansowanego przez Powiat Sępoleński ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych